9 בינואר 2023: אוקספורד יוניקס – הסטארט-אפ שובר השיאים הרב-עולמי הפותר את בעיות המדרגיות הקריטיות העומדות בפני עתיד המחשוב הקוונטי – גייסה 30 מיליון ליש"ט במימון מסדרה A מכמה מהמשקיעים הקוונטיים והטכנולוגיים המובילים בעולם. Oxford Science Enterprises ויועצי ההשקעות של Braavos הובילו את הסבב. השתתפו גם Lansdowne Partners, Prosus Ventures, 2xN, Torch Partners והרמן האוזר (מייסד ענקית השבבים ARM).

נוסדה בשנת 2019 על ידי ד"ר כריס באלנס וד"ר טום הארטי, אוקספורד יוניקס נוקטת בגישה ייחודית לתכנון וקנה מידה של אחת מטכנולוגיות המחשוב הקוונטי המבטיחות ביותר – יונים לכודים. בעוד טכנולוגיות מרובות מתחרות על מיקום במירוץ שלנו לעתיד קוונטי, יונים לכודים הוכיחו מזמן עדיפות. המערכות הקוונטיות בעלות הביצועים הגבוהים ביותר עד כה הופעלו כולן על ידי יונים לכודים, ומתוך המערכות הללו, הוכח כי אוקספורד יוניקס מתגברת על האחרות בעקביות.

בבדיקות, טכנולוגיית היונים הלכודים של אוקספורד יוניקס מחזיקה בשיא עולמי לפעולות קוונטיות בעלות הביצועים הגבוהים ביותר, זמן הקוהרנטיות הקוונטית הארוכה ביותר ורשת הקוונטית בעלת הביצועים הגבוהים ביותר. הוא גם השיג את הביצועים הגבוהים ביותר שהוצגו אי פעם תוך שימוש בשבבים המיוצרים בקו ייצור מוליכים למחצה.

ד"ר כריס באלנס, המייסד השותף של אוקספורד יוניקס, אמר: "אם אנחנו רוצים לזהות ולפתור את הכוח והפוטנציאל האמיתי של מחשוב קוונטי, אנחנו צריכים לפצח את הבעיות הקריטיות שמעכבות אותו – מדרגיות, אינטגרציה וביצועים . גישת היונים הלכודים הייחודית שלנו פותחה כדי לתת מענה לכל השלושה. באוקספורד יוניקס, אנו מתמקדים בבניית טכנולוגיות שיעזרו למחשוב קוונטי לסיים את המירוץ, לא רק לנקוט בצעדים קטנים ומצטברים. סבב הגיוס האחרון שלנו והידע, התובנה והמומחיות של המשקיעים החדשים שלנו מקרבים אותנו אפילו יותר ליעד הזה".

דומיננטיות שוברת שיאים
הדומיננטיות שוברת השיאים של אוקספורד יוניקס נובעת מהגישה החלוצית של החברה. עד כה, מערכות יונים לכודים הסתמכו במידה רבה על לייזרים כדי לשלוט בקיוביטים. גישה זו מתפקדת היטב עבור מעבדים קטנים אך הופכת לבלתי נסבלת ונוטה לשגיאות ככל שגודל המעבד גדל ומספר הקיוביטים.

במקום לייזרים, מעבדי היונים הכלואים של אוקספורד יוניקס משתמשים במערכת קניינית ומוגנת בפטנט של בקרת קוויביט אלקטרונית (EQC) כדי לשלוט בקיוביטים. זה מאפשר להם לשלב את הביצועים הקוונטיים ללא תחרות של אטומים בודדים עם המדרגיות והאמינות של אלקטרוניקה המשולבת בשבבי סיליקון.

לא רק שגישה זו מספקת את רמת הביצועים הגבוהה ביותר האפשרית, אלא שהיא גם עושה זאת באופן שהופך את מעבדי אוקספורד יוניקס לשילוב וניתן להרחבה כסטנדרט – ראשון בכל טכנולוגיית מחשוב קוונטי. הסטארט-אפ אפילו הוכיח את הפוטנציאל של גישה זו בסביבה אמיתית באמצעות שותפותו עם יצרנית המוליכים למחצה Infineon Technologies AG בקו הייצור הסטנדרטי שלה.

טכנולוגיה שוברת שיא עולמי
כזו היא הסמכות של הצוות בתחום זה, המחקר של ד"ר כריס באלנס על הפצת מפתחות קוונטיים ניסיוני צוטט במהדורה המדעית שליוותה את פרס נובל לפיזיקה השנה. כיום, צוות אוקספורד יוניקס מורכב מהמוחות המבריקים ביותר בכל המגזר הקוונטי, שביניהם יש למעלה מ-100 שנות מומחיות בתחום זה, 10 דוקטורים ויותר מ-130 פרסומים מדעיים שנבדקו עמיתים.

הצוות הזה גדל פי 10 בשלוש השנים האחרונות, והשילוב שלו בין חזון חלוצי ומומחיות עמוקה הוא שגרם לו למשוך כמה מהמשקיעים הקוונטים והטכנולוגיים המובילים בשלושת העשורים האחרונים. לפני שהקים את חברת ההון סיכון 2xN בהשראת הקוואנטים, המשקיע נילס נילסן היה תומך מוקדם ויו"ר קיימברידג' קוונטום לשעבר. קיימברידג' קוונטום התמזגה לאחרונה עם Honeywell Quantum Solutions כדי ליצור את Quantinuum, אחת מחברות המחשוב הקוונטי המשולבות הגדולות בעולם. עמיתו של אוקספורד יוניקס, הרמן האוזר, הקים את ענקית השבבים ARM והיה תומך מוקדם של טכנולוגיות קוונטיות.

סבב הגיוס האחרון הזה ישמש להמשך ההתרחבות של אוקספורד יוניקס עם גיוס עובדים בתפקידים בכל תפקידי החברה. ממפתחי תוכנה ומהנדסי תוכנה ועד מעצבים, מדענים וצוות אחורי הולך וגדל. ניתן למצוא את המשרות הפנויות הנוכחיות של Oxford Ionics כאן.

וויל גודלד מ-Oxford Science Enterprises אמר: "באמצעות הגישה הייחודית שלה, שפותחה על ידי כמה מהמוחות הטובים בעולם במרחב הקוונטי, אוקספורד יוניקס מניחה את היסודות להפוך סוף סוף את המחשוב הקוונטי לאופציה ניתנת להרחבה, אינטגרלית ובת קיימא. בהתבסס על יותר מעשור בחזית המגזר הזה, כריס, טום והצוות הצליחו להוכיח, שוב ושוב, שהעבודה שלהם במעבדה יכולה ותתרחב לעולם האמיתי, ואנחנו נרגש להצטרף אליהם למסע הזה".

נילס נילסן, מייסד שותף של 2xN אמר: "מחשוב קוונטי פותח את הגבול הבא בכוח המחשוב עבור תעשיות רבות, אך עדיין מקבל

יש צורך בפיתוח של טכנולוגיות קיוביט שניתן לבנות בקנה מידה עצום. הכל מבלי לוותר על הכוח ותוך שמירה על רמות שגיאה למינימום. טכנולוגיית ה-EQC של אוקספורד יוניקס מציעה דרך להביא את הכוח והפוטנציאל של קיוביטים יונים לכודים ושילובם בתהליכי מוליכים למחצה קלאסיים".

סבב הגיוס האחרון של Oxford Ionics לוקח את סך הגיוס על ידי הסטארט-אפ ל-37 מיליון פאונד.

על יוסי רבה:

פרוסוס היא קבוצת אינטרנט עולמית לצרכנים ואחת ממשקיעי הטכנולוגיה הגדולים בעולם. פועלת ומשקיעה ברחבי העולם בשווקים עם פוטנציאל צמיחה ארוך טווח, Prosus בונה חברות אינטרנט צרכניות מובילות המעצימות אנשים ומעשירות קהילות.

הקבוצה מתמקדת בבניית עסקים משמעותיים במגזרי מודעות מקוונות, משלוחי מזון, תשלומים ופינטק וטכנולוגיות חינוך בשווקים כולל הודו וברזיל. באמצעות צוות המיזמים שלה, פרוסוס משקיעה בתחומים הכוללים בריאות, לוגיסטיקה, בלוקצ'יין ומסחר חברתי. פרוסוס מחפשת באופן פעיל הזדמנויות חדשות לשתף פעולה עם יזמים יוצאי דופן המשתמשים בטכנולוגיה כדי לשפר את חיי היומיום של אנשים.

מדי יום, מיליארדי לקוחות משתמשים במוצרים ובשירותים של חברות שפרוסוס השקיעה בהן, רכשה או בנתה, כולל 99minutos, Airmeet, Aruna, AutoTrader, Autovit.ro, Azos, BandLab, Bibit, Bilt, Biome Makers, Borneo, Brainly , BUX, BYJU'S, Bykea, Captain Fresh, Codecademy, יתרונות קולקטיביים, Creditas, DappRadar, DeHaat, Detect Technologies, dott, EduMe, ElasticRun, eMAG, Endowus, Eruditus, EVERY, Facily, Flink, Foodics, GoodHab Glamm Group, GoStudent, Honor, iFood, Imovirtual, Klar, Kovi, LazyPay, letgo, Luno, Mensa Brands, Meesho, merXu, Movile, Oda, OLX, Otodom, OTOMOTO, Oxford Ionics, PaySense, PayU, Pharmeasy, Platzi, Property24, Quick Ride , Red Dot Payment, Republic, Sharebite, Shipper, ShopUp, SoloLearn, Stack Overflow, Standvirtual, Superside, Swiggy, Thndr, Tonik, Ula, Urban Company, Vegrow, Virgio, watchTowr ו-Wayflyer.

מאות מיליוני אנשים הפכו את הפלטפורמות של מקורביו של פרוסוס לחלק מחיי היומיום שלהם. לחברות רשומות שבהן יש לנו עניין, ראה: Tencent, Delivery Hero, Remitly, Trip.com, Udemy, Skillsoft ו- SimilarWeb.

כיום, חברות ומקורבי Prosus עוזרות לשפר את חייהם של יותר משני מיליארד אנשים ברחבי העולם.

ל-Prosus יש רישום ראשוני ב-Euronext Amsterdam (AEX:PRX) ורישומים משניים בבורסת יוהנסבורג (XJSE:PRX) ו-a2X Markets (PRX.AJ). פרוסוס נמצאת בבעלות הרוב של נספרס.