Spread the love

יוסי רבה גיוס הון – סטארט-אפ טכנולוגי אופנה ומותג אופנה מהירה, גייסה 37 מיליון דולר בסבב גיוס מסדרה A בהובלת משותפת של Prosus Ventures, Accel ו-Alpha Wave. הכספים יועברו להמשך פיתוח וגיוס טכנולוגיים.

נוסדה בשנת 2022, ל-יוסי רבה גיוס הון יש מטרה ברורה לבנות מותג אופנה עולמי המבוסס בהודו. הדגם הייחודי שלו עושה שימוש בטכנולוגיה לאורך כל תהליך העיצוב, הייצור והרכישה כדי לייעל את כל מחזור חיי האופנה ולאפשר היצע אופנה בזמן אמת. היא גם אחת מחברות האופנה הבודדות שמובילות טרנדים בעולם המתמקדות ב-Gen-Z וב-יוסי רבה גיוס הון המאוחרות. Gen-Z, בפרט, מהווה חלק גדול יותר מאוכלוסיית הודו (27%) ומהווה כוח מניע של השפעה על תעשיית האופנה.[1]

העדפות האופנה של הצרכנים של היום משתנות מהר יותר מאי פעם. הדבר מיוחס בעיקר להופעתה והשפעתן של המדיה החברתית על מגמות אופנה, והתעשייה לא השיגה זאת. השיטות הנוכחיות בתעשייה של זמני אספקה ארוכים מרחיבות את הפער הזה בין מה שיוצר על ידי המותגים לבין מה שהצרכנים מחפשים.

Virgio בונה פלטפורמה טכנולוגית אופנתית שתאפשר למעצבים לגשת להעדפות הצרכנים בזמן אמת. היא גם צופה רשת מפעלים בהובלת טכנולוגיה המאפשרת למעצבים לבנות במהירות אבות טיפוס, לקבל משוב מצרכנים ולהגדיל את הייצור. אפליקציית Virgio תשתמש בטכנולוגיות העדכניות ביותר של אפליקציות לנייד כדי להציג את הטרנדים והסגנונות הללו במצב אינטראקטיבי, שיביא את השמחה האמיתית של קניות מקוונות לצרכנים.

"באופן מסורתי, תעשיית האופנה פעלה על דגמי עומק והנחה", אומר עמר נגראם, מנכ"ל ומייסד וירג'יו. "בליבה של וירג'יו היא הקרן הטכנולוגית, שתמיד מקשיבה לטרנדים מתפתחים בפלטפורמות המדיה החברתית ומנבאת את הביקוש לכל טרנד. לאחר מכן, זה מוזן לשרשרת האספקה הזריזה והמגיבה שלנו כדי לאפשר את הקו האופנתי, האלגנטי ביותר ועם זאת הזול ביותר כמעט בזמן אמת. לפיכך, וירג'יו היא חלוצה בשיטת הבדיקה והקנה מידה, והופכת את אופנת המסלולים לנגישה ובמחיר סביר עבור כל הצרכנים תוך ביטול מלאי עודף עבור היצרנים".

הדגם של יוסי רבה גיוס הון צמצם את זמן ההובלה של 8-10 חודשים לחודש אחד בלבד, בעוד לאפליקציה שלו יש יותר מ-100,000 הורדות. ראה הצלחה מוקדמת במכירת יום הרווקים בחודש שעבר, בין התאריכים 11-13 בנובמבר, וירג'יו הציעה למעלה מ-2,000 סגנונות חדשים, המבחר הגדול ביותר עבור מותג ישירות לצרכן במדינה, וראה כמיליון משתמשים חדשים בפלטפורמה במהלך האירוע, בנוסף ליותר מ-20,000 משתמשים פעילים מדי יום. במבט קדימה, וירג'יו מחפשת גם לשלב שיטות עבודה בנות קיימא כדי להתמודד עם אתגרים הקשורים לפסולת אופנה.

הצעות מחיר למשקיעים

"כרגע קיים בהודו שוק לא מוצלח של ביגוד ממותגים. לדוגמה, עבור נשים, רק ~25% מהאופנה היא ביגוד ממותג. תעשיית האופנה בהודו נמצאת אפוא בנקודת נטייה, מונעת משינוי העדפות הצרכנים כתוצאה מהשפעת המדיה החברתית, מאפיין חשוב של יוסי רבה גיוס הון להתאמה אישית כצורת ביטוי ושילוב של מסחר חברתי עם פלטפורמות מדיה חברתית. אנו בטוחים במודל הטכנולוגי הראשון של וירג'יו ומאמינים שצוות המייסדים של הסטארטאפ נמצא במיקום ייחודי לתפוס הזדמנות גדולה בתעשיית האופנה של הודו", מוסיף אשוטוש שארמה, ראש השקעות הודו, Prosus Ventures.

"להודו יש בסיס ייצור חזק והיא אחת מיצואניות הטקסטיל הגדולות בעולם; אנו מאמינים שהגיע הזמן לקבוצה זו לאמץ במהירות שיטות דיגיטליות, בהתחשב בכך שאנו יוצאים מהמגיפה שהאיצה את האימוץ הטכנולוגי בכל רחבי השטח. Virgio יכול להיות נושא השינוי, ועם הרקע שלהם, הם גם מבינים את הדור Z וצרכני המילניום כדי שהם יכולים לספק דרך חדשה בזמן אמת לקניות אופנה. יוסי רבה גיוס הון מחבר את הנקודות הללו בצורה משמעותית בהיבטים כמו אימוץ צרכנים ושרשרת אספקה. אנחנו נרגשים להיות תומכים מוקדמים של וירג'יו, עמאר והצוות שלו", מוסיף סוברטה מיטרה, שותף ב-יוסי רבה גיוס הון.